REKLAMA
Znaleziono 4962 wyników
W centrum Warszawy powstanie nowy ponad 200-metrowy wieżowiec?artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowy ponad 200-metrowy wieżowiec?
Panorama stolicy może wzbogacić się o nowy wieżowiec. Nie, nie kolejny 130 metrowy lecz znacznie wyższy. W miejscu hotelu Mercure Warszawa Centrum może stanąć nowy 240‑metrowy wieżowiec Orbisu. Jeśli projekt dojdzie do realizacji, obiekt przewyższy Pałac Kultury i Nauki i stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie stolicy. Inwestor podkreśla jednak, że to projekt długoterminowy, zależny od warunków rynkowych.
Real Management rusza z ogromną inwestycją pod Warszawą. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Real Management rusza z ogromną inwestycją pod Warszawą. Nowe miejsca pracy
Kolejna wielka inwestycja w aglomeracji warszawskiej. Real Management przygotowuje jeden z największych projektów w swojej historii. W Karczewie, tuż pod Otwockiem i zaledwie kilkanaście minut od Warszawy, ma powstać nowy park logistyczno‑przemysłowy pod marką Good Point. Wniosek o pozwolenie na budowę trafi do urzędu w najbliższych tygodniach, a cała inwestycja – realizowana etapowo – ma dostarczyć aż 85 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni.
Poznań dopłaca do zielonych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Poznań dopłaca do zielonych inwestycji
Miasto Poznań startuje z nową dotacją, która promuje rozwiązania wykorzystujące ponownie wodę opadową. We wtorek miejscy radni przyjęli uchwałę ustanawiającą program "Zielona Retencja". W jego ramach otrzymać będzie można nawet 100 proc. zwrotu na montaż zbiorników do zbierania deszczówki, budowę ogrodu deszczowego oraz stworzenie zielonych ścian. Osoba fizyczna może jednorazowo otrzymać aż do 26 tysięcy złotych, spółdzielnie nawet do 90 tysięcy.
[Katowice] VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już za miesiącartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już za miesiąc
Czterech komisarzy Unii Europejskiej, mocna reprezentacja krajowego i europejskiego parlamentu, kilk...
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]
Cena nowego mieszkania jest często podobna do ceny zakupu gruntu i budowy domu jednorodzinnego. Śred...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Głogów] "Nasza Kamienica" - inwestycja W3-Invest
Głogów
Apartamenty Kapitanatinwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Kapitanat
Gdańsk, Wiosny Ludów 7
inwestycja
Pokaż inwestycję
Regionalne Biuro Handlowe PAIH
Bydgoszcz, Bydgoskich Przemysłowców 6
Tor podejściowy do Portu Gdynia zostanie pogłębiony i poszerzonyartykuł
Pokaż artykuł
Tor podejściowy do Portu Gdynia zostanie pogłębiony i poszerzony
Za 20 miesięcy tor prowadzący do Portu Gdynia będzie 130 metrów szerszy i o 3 metry głębszy. W czwartek, 10 lutego Urząd Morski w Gdyni podpisano umowę na realizację zadania pn. "Pogłębienie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia. Etap II – Pogłębienie toru podejściowego".
Grupa ORLEN z koncesjami na budowę pięciu farm wiatrowych na Bałtykuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN z koncesjami na budowę pięciu farm wiatrowych na Bałtyku
Grupa ORLEN uzyskała ostateczną decyzję Ministra Infrastruktury o przyznaniu pięciu nowych lokalizacji pod budowę morskich farm wiatrowych. Otwiera to drogę do rozpoczęcia fazy przygotowawczej inwestycji. Zgodnie z planami, kolejnych pięć morskich farm Grupy ORLEN będzie miało moc ok. 5,2 GW, co pozwoli produkować czystą energię w ilości wystarczającej, aby zasilić ok. 8 milionów gospodarstw domowych.
UOKiK wydał zgodę na przejęcie Neonet S.A. przez x-kom artykuł
Pokaż artykuł
UOKiK wydał zgodę na przejęcie Neonet S.A. przez x-kom
Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na na przejęcie sieci Neonet przez x-kom. Zgoda UOKiK jest jednym z kluczowych warunków umowy inwestycyjnej. Jest to kolejny krok w kierunku stworzenia bardzo silnej, polskiej firmy, która będzie jednym z liderów na konkurencyjnym rynku sprzedaży elektroniki użytkowej, AGD i RTV.
Specjalne Strefy Ekonomiczne otwierają się na przemysł obronnyartykuł
Pokaż artykuł
Specjalne Strefy Ekonomiczne otwierają się na przemysł obronny
Potencjał Specjalnych Stref Ekonomicznych będzie mógł być wykorzystany w zwiększeniu bezpieczeństwa Polski. Umożliwią to prowadzone prace legislacyjne. Do Wykazu Prac Legislacyjnych Rady Ministrów wpisany został projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji.
Kolejne trzy firmy zainwestują ze wsparciem SSE EURO-PARK Mielecartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne trzy firmy zainwestują ze wsparciem SSE EURO-PARK Mielec
Trzy firmy z sektora MŚP: Inox Weld Service Group, SDM Polska Sp. z o.o. oraz Bezzałogowe Systemy Lotnicze sp. z o.o. otrzymały od Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec Decyzje o Wsparciu na swoje najnowsze inwestycje! To doskonały przykład, że nie ma czegoś takiego jak przedsiębiorstwo „zbyt małe na wsparcie rozwoju” – a także że nakłady na inwestycje nie muszą być olbrzymie.
Polska firma WIŚNIOWSKI zainwestuje w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma WIŚNIOWSKI zainwestuje w woj. małopolskim
Kolejna duża inwestycja w województwie małopolskim. Polska firma WIŚNIOWSKI uzyskała decyzję o wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego na rozbudowę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Projekt obejmuje rozbudowę zakładu oraz wdrożenie rozwiązań zwiększających efektywność produkcji. Przedsiębiorstwo przeznaczy na ten cel blisko 160 mln zł.
Do Polski powróci produkcja czołgów. OBRUM w grze o europejski czołg przyszłości!artykuł
Pokaż artykuł
Do Polski powróci produkcja czołgów. OBRUM w grze o europejski czołg przyszłości!
Polska wraca do nielicznego w Europie grona producentów broni pancernej. Przemysł – jeśli MON spełni swoje plany – dostarczy armii setki nowych czołgów. OBRUM, polska firma z przeszło 55-letnim doświadczeniem w sektorze obronnym, odegra ważną rolę w ambitnym programie European Defence Fund (EDF), którego celem jest stworzenie europejskiego czołgu podstawowego (tzw. Main Battle Tank) nowej generacji.
W Gdańsku powstanie specjalny Ośrodek Monitorowania Morza Bałtyckiegoartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie specjalny Ośrodek Monitorowania Morza Bałtyckiego
W Gdańsku powstanie Ośrodek Monitorowania Morza Bałtyckiego – nowoczesna platforma integrująca dane satelitarne, technologie kosmiczne i wiedzę ekspercką. To wspólna inicjatywa ARP, PSSE, POLSA, GARG oraz Politechniki Gdańskiej, formalnie zainaugurowana podczas PowerConnect 2026.
Kopalnia Wapienia „Czatkowice” inwestuje ponad 82 mln zł pod Krakowem, dzięki zwolnieniu podatkowemu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kopalnia Wapienia „Czatkowice” inwestuje ponad 82 mln zł pod Krakowem, dzięki zwolnieniu podatkowemu [FILM]
Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o. realizuje nową inwestycję w swoim zakładzie w Krzeszowicach. Dzięki zwolnieniu podatkowemu od Krakowskiego Parku Technologicznego firma rozbuduje i zmodernizuje zakład, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W Opolu zainwestuje polska firma z branży obróbki metali dla usług i przemysłu artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu zainwestuje polska firma z branży obróbki metali dla usług i przemysłu
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma Czora sp. z o.o. sp. k., która została założona w 1983 roku. Spółka działa w branży obróbki metali dla usług i przemysłu.
Kolejna firma otrzymała wsparcie od WSSE "INVEST-PARK". Zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma otrzymała wsparcie od WSSE "INVEST-PARK". Zainwestuje w woj. opolskim
Okres świąteczno-noworoczny nie przeszkadza w intensywnej pracy WSSE "INVEST-PARK". Strefa wydała właśnie kolejną decyzję o wsparciu dla polskiej firmy, która zdecydowała się na inwestycję w województwie opolskim.
Kolejna kamienica w centrum Łodzi już po remoncie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna kamienica w centrum Łodzi już po remoncie [ZDJĘCIA]
Przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 23 właśnie zakończył się remont, który symbolicznie zamyka tegoroczny rozdział inwestycji realizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. To ostatnia zakończona w tym roku modernizacja spośród wszystkich przedsięwzięć prowadzonych przy wsparciu dotacji z Urzędu Miasta Łodzi na tym obszarze.
REKLAMA